Zaloguj się przez Facebooka! Zarejestruj się!

~Thomaslel

Ewuniatoja: Pozwolę sobie odpowiedzieć, choć robię to dopiero po roku. Niestety w międzyczasie zapomniałem zupełnie o swojej galerii i w ogóle tutaj nie zaglądałem, ale teraz robię porządki, edytuję i zabiorę się do pokazania tego co mi się tam dobrego udało ustrzelić od czasu najnowszego zdjęcia

Ale do tematu... Sea Towers są kontrowersyjne. Nie omija to wielu nowych budynków. Tak samo nie omijało to wielu teraz starych budynków, które gdy powstały budziły podobne bądź większe kontrowersje, a teraz są uznawane za ikony i najciekawsze budowle w danym mieście. Trudno mi powiedzieć czy tak będzie w przyszłości w Sea Towers, ale moim zdaniem te wieże są absolutnie fantastyczne zarówno pod względem ich ulokowania, wysokości, jak i oczywiście architektury. Przecież nie wszystko co ciemne musi być na pozór złe To błędny stereotyp, z którym należy walczyć. Proszę zwrócić choćby uwagę na Londyn i jego starą architekturę. Tam Pani nie powie, że jest to brzydkie miasto. Owszem, chaotyczne, ale to zupełnie inna sprawa. Na pewno nie jest brzydkie pod kątem wachlarza architektury, jakim on dysponuje. W Gdyni Sea Towers dopiero zapoczątkowuje zabudowę terenów postindustrialnych, więc oczywistym jest, że budził, budzi i będzie budzić kontrowersje.

Jednakże budynki (bo przecież to dwie wieże) są wspaniałe i nagrodzone wieloma zagranicznymi, renomowanymi nagrodami. Czy to za mało? Zresztą myślę, że na temat tego wieżowca można rozmawiać godzinami i to właśnie jest w nim wspaniałe - nie jest oczywisty. Oczywiste są np. bloki czy zwykłe kamienice bez żadnych detali. Sea Towers jest nieco mistyczny w swoim designie i na pewno niesztampowy. Mam wielką nadzieję, że tak jak miejsce widoczne na zdjęciu zacznie w przyszłości zmieniać się na bardziej miejskie (choćby częściowo) tak odbiór tego fantastycznego wieżowca zmieni się w świadomości mieszkańców naszego miasta Czy muszę nadmienić, że bywalcom wielkich metropolii, w których buduje się najpiękniejsze i najbardziej niesamowite budynki ten konkretny spodobał się?

Pozdrawiam.


Tematem zdjęcia jest modernistyczny budynek i ludzie spacerujący w jego pobliżu Trudno byłoby tutaj zrobić zdjęcie np. bez masztów jachtów, no chyb że od strony wody, ale to dla mnie na tę chwilę niewykonalne.


Nie będę udawał, że jest do tego zdjęcia jakaś "tajemnicza" otoczka czy coś w tym guście. Zdjęcie zrobiłem podczas pewnego porannego spaceru po Gdyni w czerwcu zeszłego roku. Pomyślałem sobie, że pionowego ujęcia wieżowca nie zaszkodzi zrobić, a zdjęcie spodobało mi się na tyle, że wrzuciłem je tutaj. Miało być przede wszystkim klasycznie Być może zrobię kiedyś także podobne ujęcie, ale np. wieczorem lub nocą. Wtedy mam nadzieję, już nie będzie nudne?


Trochę słaba ostrość na prawej gruszce, jest trochę niepotrzebnego ziarna/szumu i moim zdaniem można by trochę bardziej urozmaicić tło. Mówiąc o tle nie mam na myśli czegoś odwracającego uwagę, ale np. kontrastującą brązową kartkę papieru czy coś w tym guście. Wtedy zdjęcie byłoby bardziej atrakcyjne Poza tym można by przyczepić się do odblasku, ale wiadomo że nie każdy ma okazję działać w warunkach studyjnych (ja np. niestety nie mam).

Mam nadzieję, że się nie obrazisz na tę początkową krytykę, ale dzielę się po prostu szczerze swoimi spostrzeżeniami, być może się mylę. Samo zdjęcie jednak jest bardzo fajne i na pewno można próbować dalej podobny kadr


Kapitalne ujęcie. Ostatnio coraz częściej próbuję takie robić. Do tego ładne chmurki Ci się trafiły. Mógłbym obniżyć ocenę za słabą jakość, ale to pewnie wina aparatu lub po prostu efekt postprodukcji.


Ładne zdjęcie i bardzo piękne miejsce na mapie Warszawy! Aż trudno uwierzyć, że to serce miasta. Ale skoro w Londynie, Paryżu czy Nowym Jorku można to dlaczego nie w Warszawie?


Bardzo fajny pomysł, choć dość mocno oklepany. Warto jednak dalej próbować moim zdaniem. Gdybym mógł jakoś pomóc to na Twoim miejscu zrobił bym to z mniejszej wysokości, większego dystansu i na większej GO


Naprawdę fajne uchwycenie chwili, ale trochę mały rozmiar i niezbyt centralne kadrowanie. Domyślam się, że nie łatwo było uchwycić tę chwilę.


Może powinienem mieć większy refleks lub bardziej się zastanowić robiąc zdjęcie, ale to zdjęcie powstało raczej z zaskoczenia i gdy obejrzałem się do tyłu to dostrzegłem właśnie coś takiego co uchwyciłem lustrzanką. Nie było za dużo czasu na obmyślanie kadru, który pewnie wyglądałby lepiej po omawianych przez Ciebie uwagach. No cóż. Miejmy nadzieję, że jeszcze nie raz będzie do tego okazja


Wydaje mi się, że "detal" zyskałby większą popularność niż choćby to "różne", które tak naprawdę nic konkretnego nie oznacza


Hehe Świetne.


Uwielbiam takie kadry


Przysiągłbym, że zdjęcie zostało zrobione na Kamiennej Górze w Gdyni Ciekawy efekt - czyżby zdjęcie zostało zrobione bezpośrednio z poziomu trawy?


Może gdybym umieścił ten magazyn, o którym mowa w moim opisie Niestety panoramek nie umiem jeszcze robić, tak więc nie podjąłem się próby.


Świetnie złapane Ja niestety nigdy dotąd nie miałem okazji uchwycić wiewiórki z tak bliska. W zasadzie to wogóle żadnej nie uchwyciłem :D


Zdjęcie zrobiłem przez ogrodzenie, więc siłą rzeczy miałem małe pole manewru. Co prawda mógłbym ogrodzenie obejść i zrobić zdjęcie już bezpośrednio z terenu pomiędzy wagonami, ale wtedy najpewniej w kadrze znalazłoby się więcej miejskiej zabudowy, na czym mi nie zależało. Niestety ubolewam też nad tym niebem, ale to ciągłe dylematy - mieć niebo, ale ciemny kadr czy jasny kadr, ale bez nieba?


Ciekawe


Jednym słowem... klasyka


Super!


Dobre Jakościowo może nie najlepsze, ale dzięki temu przypomina nieco rysunek.


Podoba mi się to ujęcie. Przyłączam się odnośnie pytania gdzie zdjęcie zostało zrobione


Super widoczek! Szkoda jednak, że zabytkowy obiekt znajduje się w takim stanie.


Interesujące ujęcie


Pięknie

Tak w ogóle to jest to chyba jedno z najbardziej uroczych miejsc w Polsce, a na pewno w Warszawie


Dobre, ale ryzykowne :D1 2 3 4 Następna strona
© 2001-2018 Grupa Onet.pl SA - digart.pl v.6
RSS Wszelkie materiały i wypowiedzi zamieszczone w serwisie należą do ich autorów. Grupa Onet.pl S.A. i zespół digart.pl nie odpowiadają za ich treść.
strona główna | regulamin | zasady korzystania | faq | załoga | RSS | reklama | kontakt